ЕСТРАДА-ПЛУС

„Бијело дугме“ на голем open air концерт во Охрид

Авалон Продукција информираат дека после историскиот и распродаден коцерт на „Бијело дугме“  во Скопје пред повеќе од 10.000 посетители, Горан Бреговиќ, Младен Војичиќ- Тифа и Ален Исламовиќ, повторно се враќаат во Македонија, овој пат на голем open air концерт во Охрид,

Ravitez,Dante Klein и Kill the Buzz,специјални гости на „Ohrid Calling“

  Спектакуларно издание на Ohrid Calling 2017, најавуваат од Авалон Продукција,на 01-ви и 02-ри август, во главниот туристички центар Охрид,со суперстар диџеите Afrojack и Hardwell и нивните специјални гости Ravitez, Dante Klein & Kill The Buzz, на стадионот „Билјанини извори“

Ален Хасановиќ промовираше нов летен хит

Новата песна „Волим те“ е во брз и модерен ритам кој ќе ве освои уште при првото слушање. Зад песната како автори се потпишуваат Ален Хасановиќ (музика), Огнен Неделковски (текст) и Дејан Момироски (аранжман). Пратечките вокали ги пејат Ана Костадиновска

Жељко Самарџиќ на 5-ти август во Охрид

Најголемиот балкански романтичар Жељко Самарџиќ на 5ти август во Охрид Еден од најголемите балкански романтичари, извонредниот Жељко Самарџиќ кој со своите песни знае да допре до срцата на сите генерации, најавува неколкучасовен концерт во Охрид. Концертот ќе се одржи на 05ти август 2017,

НОКАУТ СО ЏАМБАЗОВ И ХАРЕ АКУСТИЧНО НА ХЕРАКЛЕЈА

НОКАУТ ја  продолжуваат роденденската турнеја низ  Македонија. 20-годишнината од постоењето,бендот ќе ја прослави заедно  и со битолската публика, и тоа под отворено небо. На 20 јули, со почеток во 21.00 часот НОКАУТ ќе одржат акустичен концерт на магичната Хераклеја, а

ЗАВРШИ Д ФЕСТИВАЛ

По три дена извонредна атмосфера, десетици илјадници расположени фестивалџии, стотици музички ѕвезди, уметници, гости и учесници, исклучителни концерти и фестивалски камп по прв пат од постоењето целосно распродаден, синоќа заврши седмото и досега најмасовно издание на Д ФЕСТИВАЛ! Одличната програма

СУПЕР-ПРОМО ЦЕНА НА БИЛЕТИТЕ ЗА Д-ФЕСТИВАЛ

Д ФЕСТИВАЛ годинава забележа огромен интерес уште од самиот старт на промотивната продажна акција „Ран Корморан“ во чии рамки all-inclusive билетите се продаваат за неверојатна цена од само 600 денари! Овие билети на посетителите им овозможуваат пристап до сите фестивалски

D-XTREME: екстремен и моќен гитарски звук за отворањето на Д ФЕСТИВАЛ!

Д ФЕСТИВАЛ ќе го започне тридневниот музички маратон со новиот програмски концепт со кој Фестивалот добива жестоко музичко засилување за сите вљубеници во тврдиот гитарски звук и фуриозната енергија својствена на метал и хардкор музиката! На самото отворање на фестивалот,

Ристе Ристески ќе ги брани боите на Македонија во финалето на „Ѕвездите на Гранд“

Ристе Ристески е единствениот Македонец што остана во трката за триумф во шоуто „Ѕвездите на Гранд“. Како со својот маестрален вокал, така и со шармот, тој го пленеше жирито од емисија во емисија. Имено, полуфиналната и воедно одлучувачка емисија на

ГРИН БИЧ ФЕСТИВАЛ ја комплетира програмата

ГРИН БИЧ ФЕСТИВАЛ, најголемиот фестивал на електронската музика кај нас, ја комплетира и целосната програма за своето годинашно, осмо по ред издание кое ќе се одржи на 28-ми и 29-ти јули. Покрај најдобрата поунда на светски етаблирани изведувачи, Фестивалот и

НОВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ОД САРА МЕЈС И ДАМЈАН ПЕЈЧИНОСКИ

Кога се работи за изненадување и нешто несекојдневно, Sarah Mace и Дамјан Пејчиноски секогаш се инвентивни со нови и оригинални идеи. Соработката, која започна со „Немам пари“ и видео записот кој ја размрда македонската естрада, продолжува, но овој пат со

МАКЕДОНИЈА НЕ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕ НА ЕВРОВИЗИЈА

За жал Македонија не успеа да обезбеди пласман на големото финале на најголемиот музички фестивал – Евросонг кој оваа година се одржува во Киев, Украина. И покрај одличниот настап и фаворитската улога, Јана Бурческа не успеа да ја однесе Македонија

Ричи Хотин е вториот мега-хедлајнер на Грин Бич Фестивал

ГРИН БИЧ не би бил вистински Фестивал доколку го нема и својот втор фестивалски ден, а тоа значи и уште еден мега-хедлајнер со кој е загарантирано дека ова лето на плажата Парк во Охрид нѐ очекува најмоќното издание на фестивалот!

„ГОСПОДИНОТ ВО ПЕСНАТА“,НАУМ ПЕТРЕСКИ ЌЕ ОДРЖИ ЈУБИЛЕЕН КОНЦЕРТ

Денес во Охрид великанот на македонската музика Наум Петрески,го промовираше претстојниот концерт,кој ќе се одржи на 22 април во Метрополис Арена,со кој практично ќе бидат одбележани 30 златни години  кариера на Петрески,исполнети со песни,  хитови, успеси, награди, фестивали, аплаузи! Преку

РИЧАРД КЛАЈДЕРМАН ЌЕ ОДРЖИ КОНЦЕРИ ВО СКОПЈЕ

Светски познатиот пијанист Ричард Клајдерман испрати покана до сите негови фанови за концертите кои ќе ги одржи во Скопје на 1 и 2 Април 2017 во Македонска Опера и Балет. “Сите оние што сакаат да присуствуваат на концертот на најпознатиот

ОВАЦИИ ЗА ХРИСТИЈАН ТРИШОСКИ ВО „ЗВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“

Христијан Тришоски ги освои сите 7 гласа на стручното жири во шоуто „Звездите на гранд“,и со тоа директно помина во третиот круг во музичкиот натпревар. Младиот Кристијан од Кичево   својот настап во вториот круг го започна со евергринот „Море