УАПСЕН МЛАДЕН ДОДЕВСКИ ЛИЦЕ КОЕ СЕ БАРАШЕ СО МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА НАСТАНИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ

Младен Додевски, осомничен за насилството во Собранието на 27 април,а за кого беше распишана меѓународна потерница, синоќа е упасен во Скопје ,дознава ОхридСкај. Како што дознаваме ,Додевски по добиени оперативни сознанија од страна на МВР бил експресно лишен од слобода во објект на територија на град Скопје.

Share